INFORMACE PRO CHOVATELE

Vážení, dodržujte důsledně všechny řády a směrnice, které se týkají odchovávání štěňat. Poslední rok dostáváme stížnosti na pozdní doručování krycích listů a přihlášek vrhu poradci chovu i Plemenné knize. Podrobný návod co, kdy a kam dostáváte v tištěné podobě s krycími listy a také je volně přístupný zde níže.

1. Krycí listy si vyžádejte před háráním a mějte je doma připravené dokud je nebudete potřebovat.
2. Krycí listy v den krytí podepisuje majitel chovné feny a majitel krycího psa a informuje se poradce chovu
3. Po narození štěňat se informuje poradce chovu a majitel krycího psa
4. Do měsíce po narození štěňat se posílá přihláška vrhu na PK, informaci o přidělení zápisových čísel dostává e-mailem chovatel, poradce chovu
5. Od 7 do 10 týdne věku štěňat se posílá 2x přihláška vrhu a originál krycího listu poradci chovu
To je celé kouzlo papírování. Pokud nevíte nebo vám je návod stále nesrozumitelný, na nic nečekejte a zeptejte se, všichni členové výboru vám rádi pomůžeme a vysvětlíme. Předejdete tak postihu ze strany Plemenné knihy i klubu.

Helena Jeníková


Chovnost - Administrativa chovu

POSTUP PŘI CHOVU ŠTĚŇAT PAPILLON - PHALÉNE

1) Chovatel žádá o krycí listy písemnou formou nebo e-mailem. Formulář žádanky o krycí list je volně přístupný na webových stránkách MKSK (formuláře).

Poradce chovu chovateli pošle poštou:
a) chovatel má e-mailovou adresu – 2x krycí list, 1x přihlášku vrhu
b) chovatel nemá e-mailovou adresu – 2x krycí list, 3x přihlášku vrhu

2) V den krytí vyplní chovatel do krycího listu požadované informace, které majitel psa a majitel feny podepíší. Chovatel odešle 1x krycí list poradci chovu.
3) Do týdne po narození štěňat chovatel doplní do druhého krycího listu datum vrhu a počet štěňat a krycí list odešle na adresu poradce chovu.

4) Do týdne po narození štěňat hlásit vrh majiteli krycího psa.

5) Zaplatit poplatek 150,- Kč za chovatelský servis na účet klubu 2300237113/2010 VS 66.

6) Do 3 týdnů od narození štěňat poslat vyplněnou Přihlášku vrhu na Plemennou knihu k přidělení zápisových čísel
a) chovatel má e-mailovou adresu uvedenou na přihlášce vrhu – odešle 1x Přihlášku vrhu na Plemennou knihu
b) chovatel nemá e-mailovou adresu uvedenou na přihlášce vrhu – odešle 3x Přihlášku vrhu na Plemennou knihu, adresa PK: ČMKU, Plemenná kniha č.1, Maškova 3, 182 53 Praha 8 - Kobylisy

7) Plemenná kniha pošle:
a) chovatel má e-mailovou adresu – elektronickou formou přidělená zápisová čísla i se vzorem PP štěňat chovateli, který dokument 2x vytiskne
b) chovatel nemá e-mailovou adresu – poštou 2x přihlášku vrhu s přidělenými zápisovými čísly chovateli

8) Při čipování štěňat je chovatel povinen přiložit po jedné samolepce s číslem čipu od každého štěněte, který je vylepen Plemennou knihou do průkazu původu.

9) Po očipování chovatel pošle poradci chovu:
a) chovatel má e-mailovou adresu – krycí list a 2x vytištěný doklad z PK o přidělení zápisových čísel a nalepené čísla čipu od veterináře s jeho razítkem a podpisem
b) chovatel nemá e-mailovou adresu – krycí list a 2x přihlášku vrhu
a výsledky zdravotních vyšetření, výsledky výstav, šampionáty atd. , které PK zapíše do PP štěňat.

10) Poradce chovu zkompletuje dokumenty k vrhu a předá na pracoviště Plemenné knihy. PK vystavuje průkazy původu do 1 měsíce od přijetí dokumentů.

11) Pokud fena nezabřezla, je chovatel povinen originál krycího listu výrazně označit NEZABŘEZLA a do 14 dnů po předpokládaném termínu neuskutečněného porodu odeslat poradci chovu.

12) Při zahraničním krytí dle výběru majitele feny tento ručí za chovnost psa, kopii PP psa dokládá při zaslání hlášení krytí.