Archiv novinek

Mikulášská výstava Papillonů a Phhaléne

  13.12.2018
 • 8. prosince 2018 proběhla tradiční Mikulášská výstava Papillonů a Phhaléne v Brně. Výstavy se účastnilo 68 jedinců. Všem vítězům gratulujeme ! Poděkování patří všem našim sponzorům výstavy - BRIT, Oriflame ( D. Bartoňové), Heliska (H. Davídková), H. Živničková. Za posouzení výstavy panu rozhodčímu Antonínu Mudrovi. Fotky ke stažení z výstavy www.zonerama.com

Fotky na klubový web

  01.09.2018
 • Prosím všechny kdo posílají fotky na klubový web o jejich popis, kdo je na fotce. Pokud jsou na fotce jen DSC_003 atd. nelze kolikráte nahrávat na stránky. Děkuji.

Víkendová akce

  13.06.2018
 • Naše víkendová akce proběhla 9. a 10. června 2018 ve znamení tropických dní a nocí. Hotel ORT je v krásné krajině Českého ráje poblíž města Sobotky. Poděkování patří všem našim sponzorům výstavy - ROYAL CANIN, Oriflame ( D. Bartoňové), Heliska (H. Davídková), zlatnictví Hanyš. Za posouzení výstavy panu rozhodčímu Karlu Hořákovi.
  Dále děkujeme za skvělou atmosféru na 24. dni Malého kontinentálního španěla. Všichni účastníci byli skvělí. Všem děkujeme za spousty dárků pro všechny soutěžící.
  Budeme se těšit zase příští rok!
  Fotky ze speciální výstavy: www.zonerama.com

  Gratulujeme našim novým šampionům:
  Dorost šampion:
  Olivia Munn Porubský květ
  Junior šampion:
  Charmain Motýlek z Nevady
  Diamond Hector SMI Rainbow Beam
  Opal Jewel Brilliant Bohemia
  Inspirace Porubský květ
  Klubový šampion:
  Keissy mária Sirrah
  Heidi Filo Castelo
  Hispania Bella Emia Alva

Bonitace

  26.03.2018
 • Bonitací splnilo 12 jedinců: Hispania Bella Emia Alva, Charryl Emia Alva, Fatima Spolov, Just In Time Porubský květ, Aimee Chérie z Bohemského ráje, Dearbhail Dee Smi Rainbow Beam, Sky Butterfly Arthur Amour, Kuai Porubský květ, Daimond Hector Smi Rasinbow Beam, Charmin Motýlek z Nevady, Carpe Diem Arinelle, Albert Kertský Chlupáč
  Fotky z výstavy naleznete na těchto odkazech:
  https://www.zonerama.com
  www.hedzi.rajce.idnes.cz 

Bonitace v Praze

  17.03.2018
 • Na výstavu 24. 3. 2018 v Praze je přihlášeno k bonitaci 12 papillonů. Majitelé: Čermáková G., Reineltová J., Dufková Jeník E., Heroutová K., Špottová R., Karelová K., Lekešová J., Binderová P., Fraňková H., Frydrychová M., Vítová K.
  Gratulujeme novým klubovým šampionům :
  ARNOLD Červenohradecká perla
  INTELECTA Porubský květ
  junior šampion:
  Mefath´s Riddar KATO af Sverige
  dorost šampion:
  OPAL JEWEL Brilliant Bohemia
  veterán šampion:
  JOLLY JOKER Iremir

Již žádné platby v hotovosti

  13.02.2018
 • Informace pro členy klubu a všechny vystavovatele. Od letošního roku již nebudeme přijímat žádné platby v hotovosti.
  Členské příspěvky na rok 2018 pro stávající členy je potřeba uhradit do konce února.
  Zájemci o nové členství se mohou hlásit průběžně celý rok.
  Platby výstavních poplatků, bonitaci i chovatelský servis provádějte pouze převodem na účet.

Den Papillona a Phaléna

  16.01.2018
 • Den Papillona a Phaléna pro členy klubu se bude konat 10. června 2018. Moto dne "Zimní radovánky".

Členské příspěvky

  01.01.2018
 • Členské příspěvky pro rok 2018 je možné hradit do konce února 2017. na č. účtu 2300237113/2010

  Stávající člen 300,- Kč VS 11
  Nový člen 500,- Kč VS 22
  Rodinný přísl. 50,- Kč VS 33

  Výstavy konané našim klubem v roce 2018:
  24. 3. 2018 Klubová výstava Papillon - Phaléne s CAC - Praha
  9. 6. 2018 Speciální výstava Papillon - Phaléne s CAC a VSV - Nepřívěc u Sobotky
  10. 6. 2018 Den Papillona - Phaléna - Nepřívěc u Sobotky
  1. 12. 2018 Klubová výstava Papillon - Phaléne - Brno
  u všech výstav proběhne i bonitace.

klubová výstava "Mikulášská"

  02.02.2017
 • se konala tradičně v Hotelu Myslivna v Brně klubová výstava "Mikulášská". Posoudit výstavu nám přijela ze Slovenska paní MVDr. Gabriela Ridarčíková. Překvapená počtem přihlášených můrek a motýlku a potěšená jejich kvalitou. Tímto paní rozhodčí ještě jednou děkujeme za krásné posudky a dokonalý závěr výstavní sezony. Děkujeme sponzorům za jejich dárky – Platinum, CHS Riuna (Eva Jeník Dufková), Dagmar Bartoňová (Oriflame) a Heliska (Helena Davídková). Žanetě za skvělou spolupráci a všem, kdo nám pomáhali.
  Helena Jeníková, Marcela Blahutová
  Fotografie z výstavy:
  www.hedzi.rajce.idnes.cz
  www.jirivaclavek.rajce.idnes.cz

nový test pro Papillony

  07.06.2017
 • Rádi bychom Vás informovali o novém testu pro Papillony, který je nyní v nabídce laboratoře Genomia. Jedná se o neuroaxonální dystrofii (NAD) - informace o nemoci a testu najdete zde https://www.genomia.cz/cz/test/nad-pap/
  Základní cena testu je 1400 Kč včetně DPH. Pro členy našeho klubu platí 10% sleva, tedy cena 1280 Kč. Test lze realizovat i ze vzorků, které byly již v Genomii testovány - pokud by měl někdo zájem, Genomia zjistí, jestli je jeho vzorek k dispozici a je-li možné ho použít. Výsledky testu jsou obvykle do týdne. Neváhejte mě kontaktovat v případě dotazů.
  Kontakt: Mgr. Markéta Dajbychová, Genomia, tel 724028493
  Genomia je zkušební laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1549.
  Najděte Genomia na Facebooku http://www.facebook.com/genomia

Změna v administrativě chovu

  09.04.2017
 • Od dubna letošního roku je změna v administrativě chovu!! Prosím všechny majitele chovatelských stanic o přečtení.

Informace pro vystavovatele

  21.02.2017
 • V současné době již mají vystavovatelé z České republiky možnost požádat každý samostatně o vystavení dokladu o získání mezinárodního šampionátu krásy přímo na FCI. Informace a formulář najdete na uvedeném odkazu. http://www.fci.be/en/search.aspx?q=champion+c.i.b

Klubové výstavy a bonitace

  24.01.2017
 • Klubové výstavy a bonitace pro rok 2017
  18. 03. 2017 Klubová výstava Papillon - Phaléne s CAC - Praha
  17. 06. 2017 Klubová výstava Papillon - Phaléne s CAC - Chlumec nad Cidlinou
  18. 06. 2017 Klubový Den Papillona - Phaléna - pro členy klubu - Chlumec nad Cidlinou
  02. 12. 2017 Klubová výstava Papillon - Phaléne s CAC s KV - Brno

Členské příspěvky

  01.01.2017
 • Členské příspěvky pro rok 2017 je možné hradit do konce února 2017. na č. účtu 2300237113/2010
  Stávající člen 300,- Kč VS 11
  Nový člen 500,- Kč VS 22
  Rodinný přísl. 50,- Kč VS 33

Co je třída čestná?

  26.11.2016
 • Vzhledem k množícím se dotazům ohledně Třídy čestné jsem pro vás připravili krátké vysvětlení.
  Třída čestná se na výstavách vypisuje od 15 měsíců pro psy s uznaným mezinárodním či národním titulem šampiona, titulem Národního vítěze, Klubového vítěze, Vítěze speciální výstavy, Evropského vítěze, Světového vítěze, bez nároku na CAC. Zadává se známka a pořadí.
  Výborný 1 se nemůže účastnit soutěže o Vítěze plemene a též nemůže zasáhnout do žádných soutěží v rámci plemene.
  Tolik z výstavního řádu. To znamená, že psi a feny přihlášení do třídy čestné nemohou získat ocenění CAC, r.CAC, CACIB, r.CACIB, Národní vítěz, Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, BOS, BOB. To jsou tituly soutěží v rámci plemene.
  Psi a feny přihlášení do třídy čestné se mohou účastnit závěrečných soutěží, tj. o nejkrásnější pár psů, o nejlepší chovatelskou skupinu, o nejlepšího plemeníka, atd. Mnoho vystavovatelů přihlásí šampiona do třídy čestné, aby se těchto závěrečných soutěží mohli zúčastnit.
  Hlavní důvod proč třída se třída čestná na výstavách vypisuje, je přehlídka šampionů, protože se jí mohou zúčastnit jen ti jedinci, kteří již tituly získali a jejich majitelé je předvádějí pro radost. A mnohdy zde najde pes nevěstu a fena ženicha.

  Poznámka:

  Vážíme si majitelů, kteří hlásí třídu čestnou na našich výstavách za slušnost, rozumný postoj, duševní zralost a etiku vystavovatele, za to, že dávají příležitost dosáhnout na tituly v rámci plemene i jiným psům a fenám a v podstatě se vzdávají nároků na tyto tituly, protože jich již dosáhli.

jubilejní 10. Klubová výstava

  03.07.2016
 • Dne 2. 7. 2016 proběhla za slunečného počasí jubilejní 10. Klubová výstava na nádvoří Hotelu Obora Kinský. Posuzovatelkou byla paní Olga Dolejšová.
  Následujícího dne 3. 7. 2016 se opět za krásného počasí a s dobrou náladou všech zúčastněných konal již 22. den Malého kontinentálního španěla.
  Fotogalerie:
  www.zonerama.com
  www.zonerama.com
  www.zonerama.com
  www.filocastelo.estranky.cz

Několik postřehů z letošní dubnové výstavy

  12.05.2016
 • 16. dubna 2016 v Hotelu Svornost v Praze proběhla naše první letošní výstava, na kterou přijala pozvání paní Maja Korošec, mezinárodní rozhodčí ze Slovinska. Paní Maja společně s manželem jsou i chovatelé papillonů. Z tohoto hlediska bylo její posuzování velmi zajímavé. Ještě zajímavější by bylo, kdyby nám bývala mohla jednotlivé psy a feny veřejně ohodnotit tak, aby všichni hodnocení slyšeli a věděli jaké vidí přednosti, jaké vidí vady a za co dostali známku a pořadí.
  Naši papilloni a phaléni se jí celkově velmi líbili a to se také zobrazilo v posudcích. Jako rozhodčí je profesionál, jedno předváděcí kolečko jí stačilo, aby měla v každé třídě vybraného favorita, a to si také hned zaznamenala do knihy rozhodčího. Dokázala jemnými nuancemi zachytit rozdíly jak ve stavbě těla, tak v předvedení, a to slovy vynikající nebo výborný, pěkný nebo hezký, dobrý nebo standardní. A podle těchto nepatrných rozdílů stavěla pořadí.
  Nekompromisní byla k papillonům, kteří se nenechali prohlédnout a chtěli kousnout, bez zaváhání je vyřadila z posuzování. Rozhodčí se kousat nesmí. To bylo pro ní trochu zklamání, protože se jednalo o mladé, exteriérově kvalitní psy.
  Velmi litovala, že třída čestná u nás nemůže soutěžit o titul nejvyšší, tedy o titul BOB. Podle jejích slov, jak papillon , tak phaléne vystavovaní ve třídě čestné by u ní právem tento titul získali a ocenila i to, že všichni účastníci třídy čestné dostali věcnou cenu.
  Dá se říci, že tato výstava byla o dost náročnější, a to z hlediska jazykové bariéry pro mnoho z nás. Velký dík patří Monice Sobotkové za pomoc, překládání a starostlivost o rozhodčí, které se věnovala po celou dobu, kdy v pátek přistála na letišti, až do pozdního sobotního odpoledne.
  Stejný velký dík patří i Žanetě Boudné, která již několikátou výstavu „pracuje“ a výstavu bez její přítomnosti v kruhu si již ani neumím představit.
  Celou výstavu zdokumentovali manželé Živníčkovi, krásnými momentkami, i fotografiemi vítězů s paní rozhodčí.
  Opět, jako každou jinou výstavu, i tuto jsme zvládli připravit a obohatit sponzorskými dárky, tentokrát od krmiva Brit, pamlsky Vitakraft, šperky Heliska, ale i zakoupenými dary z výstavních poplatků. Dárky na výstavu již po několikáté přinesli samotní vystavovatelé, Marta Boudná, Oldřiška Rybáková, Hedvika Živníčková a pokud jsem na někoho zapomněla, není to úmyslné, připomeňte se mi. Finance pohlídala Eva Bartoňová, sponzory a ceny zajistila Marcela Blahutová, ceny, přípravu a zpracování celé výstavy zajistila Helena Jeníková. Všem děkujeme.
  Výstava je za námi a již je čas začít připravovat další. Bude v sobotu 2.7.2016, v neděli 3.7.2016 Den malého kontinentálního španěla. Obě akce v areálu Hotel Obora Kinský u Chlumce nad Cidlinou.

  Helena Jeníková

Postřehy z klubové výstavy - Očima Jany Kindlové

  28.04.2016
 • Dne 16. dubna 2016 jsme se vydaly na cestu z Ostravy do Prahy, kde se v hotelu Svornost v Dolních Počernicích konala 9. Klubová výstava Klubu malého kontinentálního španěla ČR.
  V autě jsme jely čtyři vystavovatelky a 7 našich papilonků... Při družném rozhovoru nám ta "daleká " cesta po naší nejlepší dálnici rychle utíkala a my se těšily nejen na výstavu samotnou, ale na setkání s dalšími spoluvystavovateli :-) ...
  Po příjezdu jsme se přivítaly se známými tvářemi, pozdravily s ještě nám neznámými tvářemi , zaujaly místa u stolů. Od pořadatelů jsme obdržely tašky s dárečky nejen pro naše psí miláčky...
  U vchodu byl umístěný stánek fy Heliska paní Helenky Jeníkové s ručně dělanými výrobky, já osobně jsem si zde zakoupila přenádherného háčkovaného papilonka, medvídka a motýlka... A také ručně vyrobené vodítko a obojek...
  V 10 hodin nás přivítala vedoucí výstavy , předsedkyně našeho klubu, paní Helena Jeníková, představila nám paní posuzovatelku, mezinárodní rozhodčí Maju Korošec, která za náma přijela až ze Slovinska, a je dlouholetou chovatelkou papillonů... Výstava tím byla zahájena ...
  Paní rozhodčí posuzovala velmi pečlivě, ale za sebe musím napsat, že mě trošku zklamala... Chápu, že svou úlohu sehrála i jazyková bariéra, ale zarazilo mě, že paní Korošec moc nekomunikovala ani s náma, ani s pejskama... S takovým "chladným" přístupem jsem se ještě nesetkala...
  Také mi přišlo posuzování štěňat a dorostu hodně zdlouhavé , bylo logické, že ti naši prcci nebudou stát v klidu a na místě, což se pak odrazilo i v posudku...Ale samořejmě, může to být jen můj pocit ...
  Po ukončení posuzování proběhla bonitace některých naších miláčků, kterou provedl pan Robert Kubeš. I když jsem se osobně bonitace nezúčastnila, velice dobře jsem se bavila. Pan rozhodčí Kubeš mi prostě připadal jako pravý opak paní Korošec. S pejsky i jejich majitelkami komunikoval, nebyla nouze i o legraci ...
  Celkově jsme si výstavu užily, velký dík patří tradičně organizátorům, pejskové dostali pěkné dárečky a ti ocenění krásné věcné ceny a poháry...
  Setkaly jsme se s přáteli, jak dvounohými, tak čtyřnohými, a těšíme se na další, v pořadí jubilejní 10. Klubovou výstavu MKSK ...

  Jana Kindlová

Klubová výstava v Praze a bonitace

  28.04.2016
 • Na klubové výstavě v Praze byli zbonitováni tito jedinci: Conchar Donnan Li Rainbow Beam, Milbu Narcissus, Amy Kerský Chlupáč, Chelsea Filo Castelo, Bambi Mui Suerte, Angelluckś White Princess, Camelot Fa -dy
  Dále na výstavě obdrželi pohár Kluboví šampioni - Cyntie Alsior, Andy Brilliant Bohemia a Kluboví Junior šampioni - Angelluck´s White Princess, Milbu Narcissus, Fell For Aisha Perlowy Ráj, Camelot Fa - dy, Apollon Porubský květ, Misterya Zeanna, Jeremy Mária Sirrah
  V chovatelských stanicích Hrabovský ráj, Perla z Polabí, Kroe, Brilliant Bohemia, z Motýlího domu mají k zadání štěňátka.